Strój do snookera jak wybrać?

We wszystkich dyscyplinach sportowych strój odgrywa bardzo ważną rolę. Bez problemu można zobaczyć to w tenisie, czy golfie także w grze w snookera strój odgrywa bardzo ważną rolę, nie tylko ze względów wygody ale także rangi tej dyscypliny sportowej.

ubiór snooker

źródło: dailymail.co.uk

W pierwszym momencie w ubiorze bilardzisty, w oczy rzucają się nam muszka oraz kamizelka-  to właśnie cechuje poprawnie ubranego gracza. Obydwa te elementy są reliktem „arystokratycznej mody”, mają one także praktyczne znaczenie. Muszka jest elegancka oraz wygodna, ponieważ w przeciwieństwie do krawata nie przeszkadza w grzee. Kamizelka natomiast powinna być bardzo dobrze dopasowana. Jej zadaniem jest odpowiednie podtrzymanie zazwyczaj luźniejszej koszuli. Ważne jednak by nie była ona zbyt opięta, ponieważ będzie ona krępowała ruchy gracza. W kieszeniach kamizelki zawodnik przechowuje kredę, a więc kamizelka ma nie tylko aspekt „dekoracyjny”, ale także praktyczny. Dopełnieniem stroju snookerzysty są eleganckie buty. Mówi się, że buty świadczą o graczu, dlatego powinny być wizytówką, jednak ważniejsze jest to, by były wygodne- jak dobrze wiadomo, kilkugodzinna rozgrywka przy stole w niewygodnych butach byłaby bardzo męcząca dla stóp.

ubiór snooker

źródło: belfasttelegraph.co.uk

Ciekawostka!

Najdłuższy frame podczas turnieju został rozegrany przez Shaun Murphy i Dave Harold w Chinese Open w 2008 roku. Była to jedna z wielu części pojedynku, a zajęła im ona aż 93 minuty i 12 sekund. Można więc stwierdzić, że wygodne buty są podstawą, jeżeli chodzi o dobór stroju zarówno jeżeli zajmujemy się grą amatorsko, jak i zawodowo.