Podstawowy trening dla początkującego bilardzisty

Chcesz opanować sztukę gry w bilard? Tutaj przedstawiamy podstawowy trening dla bilardzisty, który pozwoli wypracować celność i pierwsze dobre nawyki bilardzisty. Postępuj zgodnie z naszymi wskazówkami, a szybko zauważysz pierwsze pozytywne efekty ćwiczeń.

Zanim zaczniesz treningi

Przed rozpoczęciem ćwiczeń najpierw przygotuj stół bilardowy. Wybierz odpowiedni dla siebie kij bilardowy i natrzyj końcówkę kija kredą.

Ćwiczenie 1

Potrzebujemy do tego trzy bile. Bilę białą ustawiamy na środku stołu, na wysokości jego 1/4 długości. Dwie bile ustawiamy na końcu stołu, po przeciwnej stronie stołu, ale pomiędzy nimi pozostawiamy miejsce dla bili białej. Teraz ustawiamy się przy stole, celujemy w bilę białą i uderzamy tak, aby odbiła się od bandy w miejscu pomiędzy ustawionymi bilami i wróciła do nas.

ćwiczenia dla bilardzistów

stoly-bilardowe.net

Ćwiczenie 2

Ustawiamy bilę (w linii prostej) jak najdalej od łuzy umieszczonej w rogu stołu i próbujemy ją wbić. Powtarzamy próby wielokrotnie, przy czym zmieniamy siłę uderzenia, aby sprawdzić jak w danych przypadkach bila reaguje na nasze ruchy.

ćwiczenia dla bilardzistów

Źródło: stoly-bilarodwe.net

Ćwiczenie 3

W tym ćwiczeniu białą bilę ustawiamy na 1/4 wysokości krótszej bandy i 1/4 wysokości dłuższej bandy. Próbujemy, aby po uderzeniu bila odbiła się o bok krótszej bandy i wpadła do łuzy w kącie stołu. Ćwiczenie powtarzamy wielokrotnie ze zróżnicowaną mocą uderzenia.

ćwiczenia dla bilardzistów

Źródło:stoly-bilarodwe.net

Gdzie można trenować grę w bilard?

Najlepszym rozwiązaniem są lokalne kluby bilardowe. Jednak, jeśli w naszej okolicy nie ma takich zrzeszeń bilardzistów, czy nie ma miejsc, gdzie można wynająć stół bilardowy chociaż na godzinkę, to zawsze możemy sobie kupić stół bilardowy (o ile mamy dużo wolnego miejsca). Stół bilardowy dzięki specjalnym nakładkom może być jednocześnie stołem do jadalni, czy cymbergaja i ping-ponga. Sprawdź stoły bilardowe na stoly-bilardowe.net