Piłkarzyki – co musisz o nich wiedzieć?

Piłkarzyki, jak i bilard są bardzo popularną grą stołową. Zazwyczaj w piłkarzyki gramy w barach, czy pubach i różnego typu centrach rozrywki. Coraz więcej osób decyduje się na zakup stołu do piłkarzyków w domu.

Jakie wymiary powinien mieć stół do piłkarzyków?

Profesjonalne stoły do piłkarzyków mają wymiary 77 cm szerokości i 153 cm długości. Wymiary boiska to 120 cm na 70 cm. Natomiast bramka ma wymiary 20 cm na 8 cm. Piłkarzyki rozstawione są w odpowiednich miejscach. Najczęściej spotykanym ustawieniem jest 1-2-5-3, czyli największa siła jest w pomocy.

Zasady piłkarzyki

Najczęściej gracze przed każdą rozgrywką sami ustalają zasady gry np. do 10 bramek, czy gra do określonego czasu.

wymiary piłkarzyki
źródło: pixabay.com

Gdzie można znaleźć stoły do piłkarzyków?

Sklepów stacjonarnych i online z ofertą stołów do gry jest wiele. Ceny wahają się od 400 do kilku tysięcy złotych. Stoly-bilardowe.pl w swojej ofercie mają stoły bilardowe, do piłkarzyków, cymbergaja, czy też tenisa stołowego. W ofercie producenta można znaleźć stoły do gry w domu, a więc ich przedział cenowy jest przystępny.

Zanim kupimy piłkarzyki, warto ustalić nasz budżet, dzięki czemu będziemy mogli zawęzić kręgi poszukiwań.

Rodzaje piłkarzyków

Stół zarobkowy – piłkarzyki zarobkowe można spotkać w kurortach nadmorskich, czy też barach. By móc zagrać na takim stole, musimy wrzucić monetę. Koszt takiego stołu jest spory, ponieważ musi być on wyposażony w odpowiedni mechanizm, który rozpoczyna grę po wrzuceniu pieniędzy. Takie stoły używane są przez wiele osób, a więc ich wytrzymałość musi być duża, by nie uległy szybkiemu uszkodzeniu.

źródło: pixabay.com

Stół profesjonalny – piłkarzyki profesjonalne także muszą odznaczać się wysoką jakością. Zakup takiego stołu polecany jest osobą, które poważnie myślą o grze w piłkarzyki.

Piłkarzyki, a liczba osób – stoły do gry można także podzielić ze względu na liczbę osób, która może jednocześnie grać. Zazwyczaj można kupić piłkarzyki, w które można grać w dwie osoby i w duetach.

Stoły do piłkarzyków dzieli się także ze względu na materiał, z jakiego są wykonane. Do wyboru mamy piłkarzyki drewniane, czy z tworzyw sztucznych. Materiał ma także przełożenie na cenę, im lepszej jakości będzie tym stół do piłkarzyków będzie droższy.