Jak urządzić pokój ze stołem bilardowym?

Kiedy już zdecydujemy się na zakup stołu bilardowego do domu, przychodzi czas byśmy, odpowiednio przygotowali pomieszczenie, w którym będzie się znajdował. Jeżeli na ten cel przeznaczamy cały pokój mamy duże szczęście, ponieważ możemy urządzić go, jak nam się tylko zamarzy.

Wielkość pomieszczenia

Podczas urządzania wnętrza ze stołem, trzeba dokładnie rozplanować, gdzie go postawimy, ponieważ wokół niego nie powinny znajdować przedmioty, które mogą nam zakłócić grę. Sam stół potrzebuje sporej przestrzeni, dodatkowo musimy dokładnie przemyśleć rozstawienie pozostałych mebli oraz wyposażenie. Niektóre stoły mogą mieć wymiary 161x287cm. Do tych wymiarów należy doliczyć jeszcze 140 cm z każdej strony stołu, dzięki temu osiągniemy odpowiednią przestrzeń do używania kija oraz swobodnej gry. Pod uwagę musimy wziąć także wysokość 82 cm, w niektórych stołach jest także możliwość regulacji wysokość o około 15 cm w dół i w gorę. Pozwala to na dopasowanie stołu do wysokości pomieszczenia oraz wiszących w nich lamp.

Wyposażenie pokoju

Pokój ze stołem bilardowym jest zazwyczaj miejscem, które pozwoli nam na relaks i miłe spędzanie czasu. Dlatego tak istotne jest by, w tym miejscu znalazły się wygodne miejsca siedzące, w których będziemy mogli spokojnie usiąść między partiami. Do tego celu mogą posłużyć: fotele, czy sofy, a nawet krzesła. Wybierając te meble, powinniśmy zwrócić uwagę na to, żeby wszystko razem się dobrze komponowało. Dlatego też wybierając sofę, czy inny mebel warto zwrócić uwagę, by wszystko pasowało ze sobą kolorystycznie i wizualnie. Jeżeli wnętrze urządzamy w konkretnym stylu, warto by całe pomieszczenie było urządzone zgodnie z jego zasadami. Decydując się np. na styl skandynawski, warto zdecydować się na meble skandynawskie.

sofa pokój bilardowy

źródło: pixabay.com

Kiedy do dyspozycji mamy duże pomieszczenie warto urozmaicić je o inne sprzęty i wyposażone np. telewizor, czy regał z ulubionymi książkami. Nie można także zapominać o akcesoriach niezbędnych do gry jak stojaki na kije bilardowe, a także odpowiednie miejsca na bile do gry, kredę oraz trójkąt. Można przeznaczyć na te akcesoria półkę bądź stworzyć specjalną witrynę na akcesoria bilardowe.

Oświetlenie

Oświetlenie powinno nadawać miejscu odpowiedni, sprzyjający grze klimat. Lampy, które znajdują się tuż pod sufitem, często rzucają zbyt rozproszone światło, które może utrudniać grę. Dlatego najlepiej kupować lampy podwieszone nad samym stołem, które będą uprzyjemniać nam rozrywkę, a swoim wyglądem wzbogacą pomieszczenie.