Jak to zrobić? – Montaż stołu bilardowego

Jeżeli się przeprowadzamy bądź chcemy przenieść nasz stół w inne miejsce, musimy go rozmontować, a następnie odpowiednio złożyć. Mamy dla Was kilka porad, które pomogą Wam w złożeniu stołu bilardowego.

Stół rozpakowujemy do góry nogami, czyli kładziemy blat na ziemi i przykręcamy nogi. Następnie odwracamy i dokręcamy śruby kluczem. Podczas dokręcania nie możemy zapomnieć o tym, aby ustawić nogi równo względem skrzyni. Możemy skorzystać także z regulacji, którą możemy zabezpieczyć nogi wkrętami do drzewa (w gnieździe mocującym znajdują się specjalne otwory). Teraz kolej ustawić stół w miejscu, gdzie będzie stał. Następnie zakładamy płytę kamienną, następnie po ułożeniu jej na stół sprawdzamy metrówką, czy płyta jest ułożona równo.

montaż stołu bilardowego

źródło: pooltable-recovering.com

Jak wypoziomować płytę?

Pod płytę wbijamy drewniane klinki (do wypoziomowania płyty warto używać więcej niż jednej poziomicy). Odpowiednie wypoziomowanie płyty zajmuje sporo czasu, dlatego nie przejmujcie się, jeżeli nie będzie szło Wam to za szybko. Po wypoziomowaniu i wyrównaniu wszystkich płyt powtarzamy tę czynność.

Jeżeli mamy już pewność, że dokładnie wypoziomowaliśmy płytę, to przykręcamy ją do ramy ukośnej wkrętami do drzewa, które dołączone są do zestawu. Po tej czynności sprawdzamy, czy podczas przykręcania płyta jest nadal dobrze wypoziomowana. Jeżeli nie, regulujemy poziom śrubami i klinkami.

Równo zainstalowaną płytę kamienną szpachlujemy na łączach szpachlówką samochodową i przycieramy papierem ściernym. Chcąc naciągnąć sukno, używamy zszywacza tapicerskiego i zszywek 6 mm. Zszywki wbijamy w listwę doklejaną pod płytę kamienną. Sukno naciągamy i lekko rozciągamy na boki. Kiedy sukno jest już odpowiednio naciągnięte, skręcamy kosze do elementów korony. Czynność tą wykonujemy na stole bilardowym, najlepiej w dwie osoby, najlepiej tak by jedna osoba cały czas podtrzymywała element drewniany korony, tak aby nie upadła ona na ziemie. Jest to bardzo ważne, ponieważ jest to jeden z bardziej widocznych elementów stołu i gdy upadnie na ziemię, może zmienić cały wygląd stoły.

jak złożyć stół bilardowy

źródło: pooltable-recovering.com

Teraz przyszedł czas na przykręcenie śruby trzymającej koronę stołu. Śruby najlepiej przykręcać leżąc pod stołem bilardowym. Kiedy śruby są już wkręcone, koronę ustawiamy w linii prostej i mocno dokręcamy śruby kluczem nasadowym. Jest to bardzo ważna czynność, ponieważ mocne dokręcenie śruby zwiąże dodatkowo płytę kamienną i utrzyma ją w idealnej płaszczyźnie.

Ważne! Przed dokręceniem śrub pamiętaj, by ustawić koronę w linii prostej.

Jeżeli nie masz pewności, czy poradzisz sobie z montażem stołu bilardowego, nie masz się o co martwić. Wybierając stoly-bilardowe.net, montaż stołu bilardowego masz w cenie zakupu.